Co zrobić, jeśli masz wiele nieodebranych telefonów z nieznanych numerów? Teraz nie musisz już się tym przejmować, bowiem sprawdzić każdy numer w bazie.

Czasy w których żyjemy są czasami, w których dostępne są dla nas całkowicie nowe rozwiązania. Mamy stały dostęp do Internetu oraz do innych nowoczesności. Nikt z nas nie rozstaje się także ze swoim telefonem komórkowym. Możemy na nim słuchać muzyki, grać w gry i wyszukiwać informacji w Internecie. Jednak przede wszystkim służy on nam do komunikacji z innymi osobami, możemy do nich dzwonić lub wysyłać wiadomości tekstowe.

Wyszukiwarka numerów, czyli co?

W sieci jest przynajmniej kilka metod, które umożliwiają dowiedzenie się czy jest numer, który nęka nas już od dłuższego czasu. Bowiem naprawdę można to sprawdzić i wystarczy do tego kilka chwil. Taka wyszukiwarka numerów to nic innego jak elektroniczna, występująca w Internecie baza numerów. Zawiera ona dokładne informacje na temat najczęściej wyszukiwanych przez internautów numerów telefonów, które ich niepokoją największą ilość razy. Jednak numery można sprawdzić chociażby w książce telefonicznej online. Drugi sposób to w Internecie jest wiele portali społecznościowych. One także są idealnym źródłem danych i personaliów o numerach i abonentach. Bowiem naprawdę bardzo często, użytkownicy takich portali nie za bardzo troszczą się o swoją prywatność.

Nie patrząc na swoje bezpieczeństwo udostępniają oni na swoich profilach nawet prywatne numery telefonów. Można skorzystać nawet z mobilnej aplikacji, które służą do lokalizacji właścicieli nieznanych numerów telefonów. Jednak oczywiście najczęściej wybierane, przez osoby, które nie wiedzą kto do nich dzwonił są serwisy internetowe do wyszukiwania numerów.

Ochrona przed nieznanym numerem

W wirtualnej rzeczywistości istnieje z powodzeniem przynajmniej kilka wzorowo działających wirtualnych wyszukiwarek numerów. Nasz problem teraz to nie zastanawianie się nad tym kto się do nas dobija. Kłopot jest tylko taki, że musimy wybrać jedną z tych stron. Potem reszta zrobi się już bez naszego udziału. Wystarczy wpisać w miejscu wyszukiwania nieznany nam numer i będziemy wszystko wiedzieć. Ten, kto chce się z nami skontaktować nie będzie już stanowił dla nas tajemnicy.

Jak wyszukać obcy nam numer?

Nieznany numer można poszukać w Internecie na kilka sposobów. Jednak tym najczęściej wybieranym jest skorzystanie ze stron internetowych, które pełnią rolę wyszukiwarek obcych numerów online. Wchodzimy na taką stronę i szukamy numeru. Polega to na tym, że w polu wyszukiwania na takim portalu wpisujemy poszukiwany numer. Po chwili otrzymamy kompleksową odpowiedź na nasze pytania. Będzie to informacja dotycząca tego do kogo może należeć ten numer oraz to czy jest on niebezpieczny, czy bezpieczny. Tego typu informacje są dodawane na takie strony przez innych użytkowników, których problemem jakiś czas temu były właśnie częste połączenia od obcych numerów kontaktowych. Teraz oni mają już z tym pełen spokój, chcą podzielić się tym sowim doświadczeniem i pragną pomóc innym uporać się z takimi kłopotami.

Jakich numerów warto się ustrzegać?

Jest kilka numerów, których po prostu nie można odbierać. Należą do  nich chociażby te, których nie mamy zapisanych w pamięci naszego telefonu. Jeśli nie znamy jakiegoś numeru powinniśmy po prostu go nie odbierać, to dobry zwyczaj, który warto sobie wyrobić i wprowadzać go w swoje życie. Warto pamiętać o nim samodzielnie, ale także zachęcić do wykorzystanie go znajomych i przyjaciół. Można poznać jednak coś na swego rodzaju listę niebezpiecznych numerów telefonów. Najczęściej będą to te numery, które najczęściej pojawiają się w wyszukiwarkach numerów. I te, które są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Bardzo niebezpieczne są dla nas także telefony, które pochodzą z zagranicznych numerów. To one mogą nas naciągnąć na największe koszty. Jak rozpoznać numery tego typu? Po pierwsze dzwonią one w nietypowych porach, a po drugie są one nieco dłuższe niż te numery, które funkcjonują w Polsce. Jest tak bo ich numer kierunkowy ma trzy cyfry, a nie dwie tak jak u nas.

Socialmedia

Warte uwagi

Dowiedz się w kilka chwil kto chce z Tobą...

Z nieznanych numerów może dzwonić do ciebie praktycznie każdy. Może być to ankieter, pracownik banku albo telemarketer. Zweryfikuj samodzielnie kto to.   Telefony komórkowe mają...