Numer nieznany - jak dowiedzieć się kto dzwonił?

Udostępnij:

Dzwoni do Ciebie numer, którego nie znasz? Chciałbyś dowiedzieć się kto to? A może dany numer nie daje Ci spokoju? Nie wiesz co możesz z tym zrobić? W tym artykule podpowiemy co możesz z tym zrobić. 

Dowiedź się kto dzwoni 

Jeśli widzisz jedno nieodebrane połączenie z nieznanego numeru, to jeszcze nic złego. Jeśli za to jakiś numer zaczyna do Ciebie wydzwaniać codziennie to może być niepokojące. Dlatego warto sprawdzić kto dzwoni. Najczęściej będzie to jakiś nachalny sprzedawca, który chce Ci wcisnąć nowy abonament lub kredyt. Innym razem może to być żartowniś lub oszust telefoniczny. Dlatego warto mieć pewność. W sieci znajdziesz wiele baz numerów telefonów. Wystarczy, że przepiszesz dany numer na jednej ze stron. Wyszukasz go i dowiesz się kto to może być. Serwisy tego typu działają zazwyczaj jak fora internetowe, gdzie jedni użytkownicy ostrzegają drugich przed oszustami, czy innymi zagrożeniami. 

Numer nie daje mi spokoju - co zrobić 

Jeśli nie znalazłeś danego numeru w wyszukiwarce numerów zawsze możesz odebrać i poprosić o to, żeby ktoś Cię więcej nie nękał. Jeśli jednak nie chcesz rozmawiać z danym człowiekiem możesz go po prostu zablokować. Każdy smartfon ma możliwość blokowania wybranych numerów. Na czym to polega? Po pierwsze, gdy dodasz numer do zablokowanych nie będziesz więcej widział połączeń od tego numeru. Dla tej drugiej strony oznaczać to będzie, że za każdym razem gdy będzie próbował się do Ciebie dodzwonić usłyszy pocztę głosową jakbyś miał wyłączony telefon. 

Co zrobić żeby nie dzwoniły do Ciebie numery nieznane? 

Możesz za wczasu zadbać o to, aby nie dzwonili do Ciebie telemarketerzy. Za każdym razem, gdy wypełniasz jakiś formularz czy umowę z nową firmą nie zaznaczaj okienka ze zgodą na kontakt telefoniczny lub żaden inny. Od kiedy weszło nowe rozporządzenie o ochronie danych osobowych, nie musisz się zgadzać na marketingowe kontakty, aby coś załatwić. Dlatego zanim cokolwiek podpiszemy warto czytać jakie zgody są zaznaczone, a jakie nie. Jeśli ktoś wymusza od Ciebie zgodę marketingową przypomnij mu, że nie jest to zgodne z prawem i możesz to zgłosić do odpowiednich służb. 

Socialmedia

Warte uwagi

Baza numerów w internetowym wydaniu to jest to

Obecnie połączenia pochodzące z nieznanych ci numerów nie będą dla ciebie żadnym problemem. Skorzystaj z wyszukiwarki obcych numerów telefonów.   Niechciane połączenia z obcych...