Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu?

Udostępnij:

Sport to zdrowie - nikt chyba nie ma argumentów, które mogłyby przeciwstawić się tej tezie. Kulturę aktywności fizycznej warto więc zaszczepiać już u najmłodszych. Kilkuletnie dzieci mają mnóstwo energii, którą warto spożytkować właśnie przez aktywność fizyczną. Zmuszanie dziecka do ćwiczeń lub zabaw nie jest jednak dobrą drogą - nasza pociecha sama musi zrozumieć ideę aktywności i przede wszystkim chcieć w niej uczestniczyć. Rodzice bardzo często mają problem z właściwym podejściem do tego zagadnienia i narzekają, że dzieci trudno oderwać od telefonu, komputera czy tabletu. Okazuje się jednak, że technologia może być naszym sprzymierzeńcem.

Pokaż dziecku wzorce

Dzieci naśladują dorosłych - nie ma w tym twierdzeniu niczego odkrywczego. Warto więc pozwolić dziecku wybrać idola, którego z całym zapałem będzie mogło naśladować. Wśród młodszych zainteresowaniem mogą cieszyć się chociażby bohaterowie kreskówek (dla młodych adeptów piłkarskich pozycją niemal obowiązkową jest "Kapitan Tsubasa") - starsi natomiast mogą zainteresować się transmisjami sportowymi i prawdziwymi zawodnikami czy sportowcami. Warto przeżywać z dzieckiem i podzielać jego zainteresowania. Dzięki temu zaszczepimy w nim zdrowe nawyki i pozwolimy na niczym nieskrępowany rozwój motoryczny naszej pociechy. Być może zaprocentuje ona w przyszłości. Bądźmy dla dzieci przykładem i zmianą, którą chętnie zobaczylibyśmy w ich zachowaniu i przyzwyczajeniach. 

 

Socialmedia

Warte uwagi

Teraz praktycznie za każdym razem dowiesz się...

Namolne i ciągłe telefony z tego samego nieznanego numeru nie dają ci normalnie żyć? Skończ z tym raz na zawsze. Zweryfikuj do kogo należy nieznany numer. Chcesz skorzystać z...