Rozmowa o pracę

Udostępnij:

Rozmowa o pracę często wiąże się z dużym stresem i niepewnością, nie tylko jeżeli chodzi o rezultat rekrutacji, ale również o sam przebieg rozmowy i rodzaj pytań, jakie mogą paść. Okazuje się, że rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj są dość schematyczne, a pytania zadawane przez pracodawców lubią się powtarzać. Do tych najczęściej zadawanych możemy zaliczyć pytania o dotychczasowe doświadczenie i posiadane umiejętności oraz o słabe i mocne strony kandydata. Równie często pracodawca chce wiedzieć, jakie są przyczyny podjęcia decyzji o poszukiwaniu nowej pracy oraz znać powody, dla których wybór padł akurat na jego firmę. Nieodłącznym elementem rozmowy są też pytania odnośnie oczekiwań finansowych kandydata.
Przystępując do procesu rekrutacji, warto przemyśleć sobie odpowiedzi na wszystkie te pytania - prawdopodobieństwo, że je usłyszymy jest całkiem spore. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób odpowiadać na pytania potencjalnego pracodawcy, przeczytasz tutaj: https://pinbook.pl/biznes-i-praca/4-najczesciej-zadawane-pytania-przez-rekrutera.

Socialmedia

Warte uwagi

Weryfikacja numeru telefonu

Na Twój telefon mogą dzwonić numery, które znasz, ale także te które nie są ci znane. Teraz wystarczy tylko chwila, żeby dowiedzieć się kto to może być. Każdy doskonale wie, że...