Rozmowa o pracę

Udostępnij:

Rozmowa o pracę często wiąże się z dużym stresem i niepewnością, nie tylko jeżeli chodzi o rezultat rekrutacji, ale również o sam przebieg rozmowy i rodzaj pytań, jakie mogą paść. Okazuje się, że rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj są dość schematyczne, a pytania zadawane przez pracodawców lubią się powtarzać. Do tych najczęściej zadawanych możemy zaliczyć pytania o dotychczasowe doświadczenie i posiadane umiejętności oraz o słabe i mocne strony kandydata. Równie często pracodawca chce wiedzieć, jakie są przyczyny podjęcia decyzji o poszukiwaniu nowej pracy oraz znać powody, dla których wybór padł akurat na jego firmę. Nieodłącznym elementem rozmowy są też pytania odnośnie oczekiwań finansowych kandydata.
Przystępując do procesu rekrutacji, warto przemyśleć sobie odpowiedzi na wszystkie te pytania - prawdopodobieństwo, że je usłyszymy jest całkiem spore. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę i w jaki sposób odpowiadać na pytania potencjalnego pracodawcy, przeczytasz tutaj: https://pinbook.pl/biznes-i-praca/4-najczesciej-zadawane-pytania-przez-rekrutera.

Socialmedia

Warte uwagi

Co to za numer telefonu - sprawdź go w tej bazie...

Temat połączeń pochodzących z nieznanych numerów co chwila wraca niczym bumerang. Problem ten dotyczy dużej części społeczeństwa, która nie wie co z tym robić. Każdy z nas pewnie...