Posiadanie dobrego samochodu i regularne wizyty u mechanika to nie wszystko. Co warto wiedzieć o kosmetyce samochodowej, zwanej inaczej auto detailingiem? Czemu ma służyć motokosmetyka i dlaczego powinieneś zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki dla Twojego auta? W czym może pomóc jego regularna pielęgnacja i konserwacja poszczególnych elementów? Co zrobić, żeby Twoje auto było sprawne dłużej i służyło ci bez zarzutu?

Rodzaje chemii samochodowej - Co warto mieć w swoim garażu?

Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem sprawnego auta, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych kosmetyków samochodowych, które pozwolą Ci cieszyć się Twoją maszyną znacznie dłużej. Co zatem powinno obowiązkowo znaleźć się w Twoim garażu?

Koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w motokosmetyki do pielęgnacji karoserii samochodowej, felg, zderzaków, opon, tapicerki samochodowej, szyb oraz kosmetyki do ochrony lakieru samochodowego. Pomoże Ci to znacznie zaoszczędzić pieniądze na mechaniku samochodowym oraz myjni. Do zewnętrznej pielęgnacji swojego samochodu koniecznie zaopatrz się w płyn do szyb samochodowych i lusterek, szampon do mycia aut, cleaner, czernidło do opon, środki nabłyszczające do tapicerki skórzanej, płyny do usuwania zabrudzeń z felg, silikon do uszczelek, wazelina techniczna, a do ochrony lakieru - glinki polerskie, wosk do lakieru, kredki maskujące oraz pasty do wypełniania rys. Na zimę warto zaopatrzyć się także w smar do zamków i odmrażacz do zamków samochodowych.Listę firm świadczących usługi z zakresu kosmetyki samochodowej znajdziesz tutaj

 
 
 

Czy akcesoria do pielęgnacji samochodu też są potrzebne?

Ze względu na specyfikę i skład kosmetyków samochodowych, warto mieć oddzielne, specjalistyczne akcesoria do pielęgnacji auta. Dlaczego to jest aż tak ważne? Samochód wymaga znacznie innego rodzaju pielęgnacji, niż na przykład dom, skład chemii samochodowej jest również inny - ma także odmienną konsystencję. Dlatego, żeby w pełni zadbać o to, żeby pojazd służył jak najdłużej, warto zaopatrzyć się w specjalne gąbki do mycia szyb samochodowych, ściereczki i rękawice z mikrofibry, skrobaczka do szyb, ręczniki lub ściereczki do osuszania karoserii i bawełniane waciki. Do auto detailingu warto zaopatrzyć się też w maszynę polerską do lakieru samochodowego.