Myślisz, że nie da się dowiedzieć kto dzwoni z nieznanego numeru. Jesteś w błędzie, bo teraz jest to możliwe i to bez najmniejszego problemu, przekonaj się.

Zagrożenia czekają na nas praktycznie na każdym kroku. Co byśmy tak naprawdę nie zrobili może to skończyć się dla nas źle. Szczególnie jest to dość powszechny problem teraz, kiedy to wszystko dzieje się za pośrednictwem Internetu, czy poprzez komunikowanie się przez telefon. O ile przestępstwa i oszustwa internetowe są już nam znane i bardziej na nie uważamy to jednak cały czas zapominamy o tym, że telefony również mogą być dla nas w jakiś sposób groźne i problematyczne.

Skąd jakiś oszust ma mój numer?

Jest wiele sposobów, na które oszuści zdobywają nasze prywatne numery. Po pierwsze można znaleźć je na naszych profilach w portalach społecznościowych, gdzie przecież tak niesłychanie chętnie udostępniamy o sobie aż tyle prywatnych informacji. Mało tego, czasem ochrona prywatności w Internecie jest tak słaba, że wystarczy w Google wpisać nasze imię i nazwisko a numer do nas wyświetli się w kilka chwil.

Każdy nieznany numer może być niebezpieczny

Jednak kiedy możemy powiedzieć, że jesteśmy zagrożeni jakimiś połączeniami z obcych numerów albo wiadomościami tekstowymi pochodzącymi z nieznanych nam numerów. Bo właśnie w tym miejscu warto podkreślić, że negatywne konsekwencje może przynieść nam nie tylko połączenie telefoniczne z takiego numeru, ale równie niebezpieczne są wiadomości reklamowe albo promocyjne o różnej treści. Jakie więc numery powinny wzbudzić nasze zastanowienie. Po pierwsze podejrzenia powinny budzić oczywiście wszystkie numery, których po prostu nie znamy. Druga kwestia, to długość numeru, im dłuższy numer tym jest ona bardziej dla nas dziwny, co może być równoznaczne z tym, że jest on także niebezpieczny.

Nieznane połączenia

Kolejna sprawa to czas o jakim dzwoni do nas konkretny numer. Jeśli jest ona jakaś nietypowa, na przykład ma to miejsce późnym wieczorem albo w nocy to na pewno nie jest to ktoś normalny kto do nas dzwoni. Inna sprawa, która powinna nas zaciekawić to fakt, czy numer jest zastrzeżony czy też nie. Bowiem jeśli ktoś z jakiś względów nie chce ujawniać swojego numeru już samo to jest dosyć podejrzane i może nieść za sobą naprawdę różne konsekwencje.

Jak toczyć wojnę z oszustami?

Każdy z nas chce, żeby nikt nigdy go nie oszukał. Jednak jeśli przyjdzie już sytuacja, która zmusi nas do wezwania pomocy to można zrobić to na kilka sposobów. Po pierwsze, walka z oszustami działającymi za pośrednictwem telefonów odbywa się chociażby przez policję, która ściga takie osoby. Jednak my powinniśmy podejmować działania prewencyjne w tym  kierunku. I już zawczasu wystrzegać się połączeń z obcych numerów. Wystarczy do tego zaledwie kilka chwil, po prostu wchodzisz na odpowiednią stronę i tam wyszukujesz pełne informacje o obcym numerze. Lekkomyślność nas kosztuje, dlatego sprawdzajmy zarówno całe numery, jak i numery kierunkowe w wyszukiwarkach, a na pewno kiedyś sobie za to podziękujemy.

Socialmedia

Warte uwagi

Numery do autodetailingu

Posiadanie dobrego samochodu i regularne wizyty u mechanika to nie wszystko. Co warto wiedzieć o kosmetyce samochodowej, zwanej inaczej auto detailingiem? Czemu ma służyć motokosmetyka i dlaczego...