Walka z nieznanymi numerami to ważna sprawa. Sprawdź, kto kryje się za nieznanymi numerami. Nawet jeśli przegrałeś walkę to wojna może okazać się sukcesem.

Strony internetowe, które są niezwykle przydatnymi wyszukiwarkami nieznanych numerów opierają się na podobnych zasadach funkcjonowania. Dlatego, warto poznać te ogólne zasady, co pozwoli nam jak najbardziej efektywnie wykorzystywać wszystkie pozytywne cechy takich wyszukiwarek. Poznaj je i ty, dzięki temu obce numery kontaktowe już nigdy nie będą spędzały ci snu z powiek, a ty nie będziesz już musiał zastanawiać się co zrobić, kiedy dzwoni ktoś obcy. Po prostu będziesz wiedział wtedy z jakiej strony musisz skorzystać.

Co można wyszukać na takich stronach?

Pierwsze co należy zrobić wchodząc na stronę, która jest wyszukiwarką numerów to wpisanie cyfr, które tworzą nękający nas numer. Potem klikamy wyszukaj ten numer i widzimy wyniki wyszukiwań, które przeprowadziła dana strona. Widnieją tam na przykład komentarze różnej treści, pomagają nam one zweryfikować kto może znajdywać się po drugiej stronie słuchawki.

Są one różnego typu, na przykład: „Dzwoni co chwila, a jak odbieram to momentalnie się rozłącza”, „Ktoś prowadzący statystyki radiowe, zadają kilka pytań”, „Dręczy mnie już od tygodnia głuchymi telefonami, mam tego dość”, lub „Dzwonią z jakiegoś banku, podobno mają jakąś niesłychanie atrakcyjną promocję, ale ja chyba nie dam się nabrać”. Jednak jeszcze jeden aspekt przedstawiony na stronie może nam się przydać przy ocenie jakiegoś numeru. Mianowicie chodzi tutaj o to szczegółowe statystyki o numerach telefonów. Jeden aspekt to przestawienie numerów, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników oraz komentowane przez nich. Rekordowe jest zwykle kilka takich numerów, mają one wykreślania o wielkości ponad dwudziestu tysięcy, a niektóre nawet trzydzieści tysięcy wyświetleń. Są to imponujące liczby i pokazują tylko, które numery są najbardziej niebezpieczne.

Internetowa wyszukiwarka numerów

Czy poznam właściciela numeru?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem z jednej strony dowiesz się tego, a z drugiej nie do końca. Bowiem abonent, do którego należy dany numer, którego będziesz szukał będzie określony na stronie, ale w pewien specyficzny sposób. Nie będzie on wymieniony z imienia i nazwiska bowiem nie jest to możliwe, z tego względu, że zabrania tego ochrona danych osobowych. A my musimy chronić prywatność nawet osób, które zastraszają nas niechcianymi numerami. Jednak możemy posiłkować się na komentarzach, które możemy tam znaleźć. Bowiem one w sposób opisowy będą przedstawiać nam kto to może być, czy jakiś bank, oszust finansowy, ankieter czy może telemarketer, albo osoba która chce nas zaprosić na pokaz medyczny lub pościeli. To wystarcza, żeby wiedzieć, których numerów lepiej nie odbierać.

Skąd jakiś oszust ma mój numer?

Jest wiele sposobów, na które oszuści zdobywają nasze prywatne numery. Po pierwsze można znaleźć je na naszych profilach w portalach społecznościowych, gdzie przecież tak niesłychanie chętnie udostępniamy o sobie aż tyle prywatnych informacji. Mało tego, czasem ochrona prywatności w Internecie jest tak słaba, że wystarczy w Google wpisać nasze imię i nazwisko a numer do nas wyświetli się w kilka chwil.