W naszym życiu mamy wiele problemów i kłopotów. O jednym z nich możemy już zapomnieć. Nieznane numery to nic strasznego, sprawdź kto dzwonił w Internecie.

Czy słyszałeś kiedyś o wyszukiwarce obcych numerów? Pewnie tak, zwłaszcza wtedy, kiedy borykałeś się z problemami częstych, nękających cię połączeń z obcych numerów. Jednak, jeśli nie słyszałeś to jesteś szczęśliwcem i pewnie jeszcze dotąd nikt nigdy nie niepokoił cię nękającymi połączeniami z numerów pochodzących od osób, których po prostu nie znasz.

Jak można dowiedzieć się, kto do ciebie dzwonił?

Można zrobić to na przynajmniej kilka sposobów. Jednak najbardziej powszechne są te dwa, o których teraz tutaj przeczytasz. Ten pierwszy polega na tym, aby użyć jednej z coraz bardziej popularnych ostatnio mobilnych aplikacji na telefon. Możesz ją zainstalować na swoim telefonie i korzystać z niej w razie potrzeby, oprócz zainstalowania tej aplikacji, aby działała ona poprawnie musisz także mieć stałe połączenie z Internetem.

Wtedy, w razie kiedy będzie dzwonił do ciebie taka aplikacja zadziała po prostu natychmiastowo. W tym samym czasie, kiedy wykonywane jest do nas jakieś połączenie z obcego numeru aplikacja zaczyna działać. Prowadzi ona wyszukiwania w swojej bazie numerów. Jeśli numer, który nas nęka będzie się tam znajdywał to dowiemy się od razu czyj to numer. Inne rozwiązanie to skorzystanie z internetowej wyszukiwarki obcych numerów. Wszystko, czego potrzebujesz do jej poprawnego użycia to Internet oraz jakieś mobilne urządzenie, na przykład laptop, komputer, telefon komórkowy albo tablet.

Naciągacze telefoniczni

Potem wystarczy wejść na jeden z takich serwisów do wyszukiwania numerów tego typu. Następnie w odpowiednim miejscu trzeba dokładnie, cyfra po cyfrze przepisać numer, który tak często nas niepokoi. Potem prowadzone są poszukiwania tego numeru w bazie, jednak to zadanie nie należy już do nas tylko do wyszukiwarki. Po zakończeniu przez nią dokonywania takich poszukiwań otrzymamy pełną relację i stały zestaw informacji dotyczący tego kto może być właścicielem tego numeru. Będzie tam wiele komentarzy na jego temat, oceny dokonane przez innych użytkowników, ilość wyszukiwań danego numeru, a nawet kategoria do jakiej przyporządkowano dany numer.

Jak działają oszuści telefoniczni, którzy dzwonią z obcych numerów?

Mechanizm ich działania jest tak naprawdę bardzo prosty. Na przykładzie można opisać to następująco. Dzwoni do nas telefon z obcego nam numeru. Potem my odbieramy i wówczas okazuje się, że jest to nic innego jak głuchy telefon. Może być tak, że mamy jakieś nieodebrane połączenie z nieznanego nam numeru. Potem oddzwaniamy na niego i zaczynają się nasze kłopoty. Przebiega to w następujący sposób, że im my dłużej się nie rozłączamy tym więcej pieniędzy nabijają nam oszuści. Czasem nawet już samo odebranie połączenia jest groźne.

Czasem przy tego typu połączeniach jest używana jeszcze inna forma oszustwa, która polega na tym, że automat emituje dźwięk zakończonego połączenia, a tak naprawdę dalej ono trwa, a nasz rachunek tylko się wydłuża. To my jak najszybciej musimy zakończyć połączenie i wcisnąć czerwoną słuchawkę. Trzeba zawsze pamiętać o tym, że aby tacy oszuści zaczęli nam naliczać opłatę niewiele potrzeba. Oczywiście nigdy w takim wypadku nie porozmawiamy z żywym człowiekiem, wszystko obsługują automatyczne automaty, które tworzone są po to, żeby nas oszukiwać.