Z nieznanych numerów może dzwonić do ciebie praktycznie każdy. Może być to ankieter, pracownik banku albo telemarketer. Zweryfikuj samodzielnie kto to.  

Telefony komórkowe mają wiele zalet, można się dzięki nim komunikować z innymi osobami. Można dzwonić do nich, albo wysyłać wiadomości tekstowe lub graficzne. Jest to możliwe w obydwie strony, bowiem także do nas ludzie mogą wysyłać takie wiadomości. Mogą do nas także dzwonić. Telefony komórkowe towarzyszą nam w wielu życiowych sytuacjach. Począwszy od pracy, nauki, rozrywki, czy codziennych czynności. Możemy tam dowiedzieć co dzieje się na świecie, możemy także grać w gry, oglądać filmy i słuchać muzyki. O tym, jakie pozytywne aspekty niesie za sobą telefonia komórkowa chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać.

Nie do końca idealnie rozwiązanie

Mimo tego, że te nasze telefony i inne podobne mobilne urządzenia są tak bardzo nam pomocne i przydatne to także one posiadają szereg słabszych stron. Po pierwsze mogą negatywnie wpływać na nasz stan zdrowia, psychikę i samopoczucie. Ten fakt potwierdzają nawet lekarze. Powinniśmy ograniczać czas rozmów, jakie wykonujemy. Jest wiele zasad, których przestrzeganie pozwala zachować jakiś przyzwoity poziom bezpieczeństwa. Bowiem częstym problemem związanym z telefonami są niebezpieczne połączenia z obcych numerów. Jak można się ich ustrzec i czy jest to w ogóle możliwe?

Ogranicz korzystanie ze swojego telefonu

Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? Bo niby jak mam nie korzystać z telefonu, który jest całym moim życiem? Warto to zrobić, zarówno dla swojego zdrowia, jak i dla innych aspektów. Bowiem im częściej korzystamy z telefonu tym bardziej jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa. Warto zatem pamiętać, aby najlepiej nie odbierać, ani tym bardziej nie oddzwaniać na połączenia z obcych numerów.

Kto jest posiadaczem numeru

Po prostu nie zwracajmy na nie naszej uwagi. A jeśli jakiś numer nas niepokoi to po prostu go zweryfikujmy. Albo korzystając z mobilnej aplikacji do wyszukiwania numerów, którą można zainstalować na telefonie komórkowym, albo używając internetową wyszukiwarkę numerów albo po prostu zadzwońmy do biura numerów i tam dowiemy się czyj to numer.

Jakie telefony mogą nas niepokoić?

Jest wiele rodzajów telefonów, które powinny zmorzyć naszą czujność. Na przykład mogą być to telefony, z numerów, których właścicieli nie mamy zapisanych w pamięci naszego telefonu komórkowego. Inna opcja to numery zastrzeżone. Pojawia się pytanie czy skoro ktoś nie chce pokazywać innym swojego numeru to może ma coś na sumieniu, albo chce coś ukryć. Jednak teraz prawdziwą grozę budzą coraz częściej pojawiające się, tak zwane telefony z Afryki. Polega to na tym, że dzwoni do nas jakiś afrykański numer, może pochodzić on z dowolnego państwa na tym kontynencie.

Może być to Somalia, wybrzeże kości słoniowej, czy republika południowej Afryki. Nie jest to ważne. Najgorsze jest to, że odebranie takiego połączenia i prowadzenie rozmowy może nas sporo kosztować.  Możemy zapomnieć nawet o takiej sytuacji, wyprzeć ją ze swojej pamięci, jednak na pewno przypomnimy sobie o niej wtedy, kiedy przyjdzie nam płacić wiele pieniędzy za takie połączenie.

Socialmedia

Warte uwagi

Co to za numer telefonu - sprawdź go w tej bazie...

Temat połączeń pochodzących z nieznanych numerów co chwila wraca niczym bumerang. Problem ten dotyczy dużej części społeczeństwa, która nie wie co z tym robić. Każdy z nas pewnie...