W przeszłości nie było rady na telefony od obcych osób. Teraz przyszły nowe czasy, w których tożsamość abonenta nie jest już żadną tajemnicą.

Internet w dzisiejszych czasach daje nam całkowicie nowe możliwości. Wirtualna rzeczywistość staje się dla nas wielkim pomocnikiem w wielu życiowych sytuacjach, w których bez takiej pomocy moglibyśmy sobie nie poradzić. Teraz w sieci można sprawdzić dosłownie wszystko, nawet to, kto dzwoni do nas z nieznanego numeru? Nie wierzysz? Sprawdź sam i przekonaj się, że to prawda.

Jak znaleźć tam numer?

Pierwszy krok to oczywiście wpisanie adresu internetowego konkretnej strony w pasku wyszukiwania. Następnie wyświetli się nam taka strona. Później zobaczymy jej stronę główną, a także dodatkowe podstrony, z których także możemy korzystać. Są tam dodatkowe funkcje, które usprawniają funkcjonowanie takiego serwisu. Na pewno naszej uwadze nie umknie także inna ważna rzecz. Mianowicie specjalne miejsce, w którym trzeba wpisać numer, którego nie znamy. Tam trzeba po prostu wpisać ciąg cyfr, który budzi nasze wątpliwości.

Następnie konieczne jest wybranie opcji wyszukaj numer. Później otrzymasz cały zestaw danych na jego temat. Po pierwsze dowiesz się czy znajduje się on w tej bazie. Jeśli tak to dowiesz się na przykład: jaka jest ocena tego numerów na stronie oraz ile ocen użytkownicy już dodali, jaki jest jego stopień niebezpieczeństwa, przejrzysz także to jaka była ostatnia ocena tego numeru, dowiesz się ile razy ktoś wyszukiwał właśnie tego konkretnego numeru. Mało tego zobaczysz także którego dnia miała miejsce ostatnia jego odsłona i wyszukiwanie w bazie. Wszystko to da ci niebywale pomocny obraz tego jakiego typu to numer.

Sprawdzanie połączeń telefonicznych

Jak namierzyć takiego oszusta?

Najważniejsze w tym wszystkim to po prostu nie dać się nabrać. Słowa takich oszustów teoretycznie mogą brzmieć naprawdę kusząco i przekonywująco, jednak w praktyce mogą doprowadzić do kompletnej zguby. Złodzieje przede wszystkim za podstawą biorą naszą nieuwagę, niewiedzę i naiwność. Na to także powinniśmy zwracać największą uwagę i nad tym u siebie pracować. Bowiem każdy oszust swoją ofiarę wybiera w sposób losowy i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie kolej na nas. Może nadejść to dosłownie w każdej chwili. Warto się przygotować do walki z takimi fałszywymi osobami. Można zrobić to chociażby sprawdzając do kogo należy obcy numer telefonu, który dzwoni.

Jakie dane o numerze są w zestawieniu?

Pierwsze co na temat numeru powinno rzucić się nam w oczy to do jakiej kategorii można go zaliczyć. Będzie ona jedną z następujących albo w inny sposób podobnie określonych: niebezpieczny, nękający, przydatny, neutralny lub bezpieczny. Już to wiele na powinno powiedzieć. Mało tego będziemy mogli zobaczyć także zestawienie, które pokaże jaki procent poszczególnych numerów stanowią wszystkie, które zebrane są w konkretnej bazie numerów. Na pewno najwięcej będzie tych niebezpiecznych i nękających numerów. Najmniej zatem będzie tych bezpiecznych numerów kontaktowych. Ponadto dowiemy się także ile razy był wyświetlany, wyszukiwany i oceniany dany numer.

Socialmedia

Warte uwagi

Opinie o firmach - gdzie szukać w Internecie?

Nikt z nas nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto. Nikt nie lubi grać w rosyjską ruletkę, ani kupować "kota w worku". Każdy z nas, wydając swoje pieniądze, chce wiedzieć czy coś, na co je...