Obecnie połączenia pochodzące z nieznanych ci numerów nie będą dla ciebie żadnym problemem. Skorzystaj z wyszukiwarki obcych numerów telefonów.  

Niechciane połączenia z obcych numerów mogą naprawdę doprowadzić nas do szewskiej pasji i być powodem wielu zmartwień w naszym życiu. Jednak to nie tylko obce telefony mogą nam przeszkadzać. Czynić mogą to także wiadomości tekstowe. Najczęściej będą się w nich mieściły jakieś zachęty do wzięcia udziału w grze lub w konkursie, mogą nas zachęcać także do tego, żeby ściągnąć sobie na telefon jakieś piosenki albo ustawić jakiś konkretny utwór jako opcja w granie na czekanie.

Dlaczego SMSy z obcego numeru mogą być groźne?

Niestety jest tak, że nie tylko połączenia pochodzące od obcych numerów mogą naciągnąć nas na dodatkowe koszty i nieprzewidziane wydatki. Przecież każdy doskonale wie, że czasem wystarczy po prostu odebrać taki podejrzany i fałszywy telefon, a potem możemy mieć do zapłacenia wysokie rachunki, o jakich nawet nigdy nie śniliśmy. Jednak groźne mogą być dla nas także wiadomości tekstowe pochodzące z nieznanego źródła. Dlatego także w tym przypadku trzeba mieć się na baczności i uważać na tego typu SMSy. Czasem może być tak, że dostaniemy jakąś wiadomość, bezmyślnie na nią odpiszemy i potem nic nie można już zrobić. Nawet jeśli w pierwszej wiadomości było napisane, że jeśli wyślemy od nas wiadomość to będzie ona kosztować niewiele może się to całkowicie zmienić.

A my za taką wiadomość możemy zapłacić nawet pięćdziesiąt złotych, albo co gorsza nawet o wiele więcej. Nie warto zatem ryzykować. Nie opłaca się to. Inna opcja jest też taka, że możemy nie pomyśleć wcześniej wystarczająco długo i potem  mieć sobie za złe, że daliśmy się nabrać. Może dojść do tego na przykład wtedy, kiedy w takiej wiadomości będą zachęcać nas do wzięcia udziału w konkursie, napiszą, że odpisanie na ten numer jest darmowe a tu okaże się, że wcale tak nie jest. Niebezpieczne może być także wkręcenie się w jakąś prenumeratę, co wiąże się z długoterminowymi kosztami i nieprzyjemnościami. Bowiem takie umowy są ciężkie do rozwiązania i bardzo trudno jest się z nimi później uporać. Dlatego warto zawczasu pomyśleć i uczyć się na błędach innych osób.

Wyszukiwarka obcych numerów

Jakie informacje znajdę w bazie obcych numerów?

Po pierwsze, jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie takiej wyszukiwarki numerów Twoje kłopoty związane z niechcianymi połączeniami z nieznanych numerów mogą odejść w niepamięć. Bowiem podstawową rzeczą, jakiej tam się dowiesz, jest to czy numer, którego szukasz jest bezpieczny czy też nie oraz to do kogo mniej więcej może on należeć.

Co jeszcze można się tam dowiedzieć?

Na tego typu stronach znajdziesz cały zestaw niezbędnych informacji związanych z telefonami, połączeniami telefonicznymi, obcymi numerami. Wszystko to po to, abyś nigdy już nie musiał przejmować się niechcianymi telefonami. Musisz tylko zapamiętać znalezione tam informacje i zastosować je w praktycznym wymiarze w swoim życiu. Bowiem będziesz mógł przeczytać tam komentarze, które są dodane przez użytkowników i dotyczą poszczególnych numerów. Są one różnej treści i można się z nich wiele dowiedzieć. Jednak oczywiście nie będzie tam określone z imienia i nazwiska kto znajduje się po drugiej stronie słuchawki.

Często takie wskazanie byłoby niemożliwe, ale i niepotrzebne. Czasem wystarczy nam jedynie ogólny  opis abonenta, to pozwala nam zdecydować jak będziemy postępować względem połączeń z takiego numeru. Komentarze jakie możemy tam ujrzeć to na przykład: „To agresywna reklama jakiegoś banku, bardzo nieprzyjemne telefony”, „Cztery głuche telefony w dziesięć minut, to jakiś koszmar”, „Dzwonił dzisiaj ze trzy razy, chyba go zablokuje”, „Średnio raz w tygodniu dzwonią, mimo odmowy, żeby zaprosić na pokazy medyczne, bez sensu”. Takie informacje mogą okazać się dla nas naprawdę przydatne. Bowiem dzięki nim możemy w jakiś sposób sklasyfikować nieznane numery, będzie nam wtedy łatwiej podjąć decyzję, czy odbierać je czy nie.

Socialmedia

Warte uwagi

Rozmowa o pracę

Rozmowa o pracę często wiąże się z dużym stresem i niepewnością, nie tylko jeżeli chodzi o rezultat rekrutacji, ale również o sam przebieg rozmowy i rodzaj pytań, jakie mogą paść...