Jak wyszukać kto jest właścicielem nieznanego numeru? Teraz to nie problem. Skorzystaj z wyszukiwarki online i dowiedz się tego co ci potrzeba.

Oszuści czyhają na nas praktycznie wszędzie. Mogą nas oszukać osobiście, na ulicy, w jakimś innym miejscu, czy po prostu przychodząc do nas do domu. Potem, kiedy pojawiły się różne nowoczesne i technologicznie rozwinięte rozwiązania także oszustwa przybierają nową formę. Oszukiwać zaczęli nas przez Internet i za wykorzystaniem komputerów. Robią to na różnych portalach, forach i blogach. Wybór w wirtualnej przestrzeni mają naprawdę wielki. Tera wykorzystują nawet to, że każdy, czy to stary, czy młody posiada telefon komórkowy. Mamy go praktycznie zawsze przy sobie i nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Coraz częściej niestety zaczynamy korzystać z niego mechanicznie i nie kontrolujemy już tego co telefony z nami robią. A taką właśnie krótką chwilę naszej nieuwagi mogą wykorzystać, a co gorsze rzeczywiście wykorzystują różni oszuści i fałszerze, którzy przenieśli swoją niecną działalność do Internetu.

Jak nie dać się oszustom, którzy działają przez telefon?

W dzisiejszych czasach pojawiają się nowe formy aktywności podejmowane przez oszustów, mianowicie chodzi tutaj o tak zwane złodziejstwo, ale w wymiarze telekomunikacyjnym. Działają oni na dwa sposoby. Jeden z nich to dzwonienie do nas, często nawet bardzo częste wykonywanie połączeń na nasz numer. Drugi sposób to nękanie nas i zasypywanie nas niechcianymi wiadomościami tekstowymi.

Nieznane połączenia telefoniczne

Co zrobić, żeby nie dać się wykorzystać?

Głównym niebezpieczeństwem, które może nam grozić będzie to, że stracimy wiele pieniędzy, za które będziemy musieli spłacać rachunki telefoniczne o niewyobrażalnie wysokich kwotach. Warto zatem dwa razy zastanowić się nad tym, czy odbierzemy dane połączenie oraz czy warto oddzwaniać na dany numer. Albo po prostu możemy skorzystać z wyszukiwarek numerów, wpisać niepokojący nas numer i przeanalizować otrzymane tam wyniki. Można także zapamiętać, żeby nie odbierać podejrzanych numerów zaczynających się od nietypowych zestawień cyfr albo numerów za długich, które mogą należeć do jakiegoś automatu do oszukiwania albo do kogoś zza granicy.

Jak działają takie automaty do naciągania ludzi?

Przejawiają się one w tym, że jak odbierzemy taki telefon to nie będzie rozmawiał z nami żywy człowiek, a jedynie usłyszymy głos komputera czy innej maszyny, który po prostu został nagrany i puszczony. Z każdym rozmawia on w taki sam sposób. Automat losuje nasz numer z bazy numerów do której ma dostęp i przepadliśmy. Jednak naszą uwagę powinno przyciągnąć to, że numery, z których dzwoni taki automatyczny oszust są zwykle nieco dłuższe niż te normalne numery. Zawierają one nieco więcej cyfr i przez to można je odróżnić.

Jednak pytanie jest następujące- kto liczy cyfry w numerach, które do niego dzwonią? Praktycznie nikt, no właśnie. Jednak telefony te są do nas także w nietypowych porach, na przykład późną nocą, to również powinno zwrócić nasza uwagę. Natomiast jeśli niestety odbierzemy takie telefon i zorientujemy się, że coś jest nie tak to powinniśmy jak najszybciej się rozłączyć. Pamiętajmy, że samo odebranie na pewno będzie już nas coś kosztować, ale przedłużanie połączenia przez tego kto do nas dzwoni tylko pogarsza całą sytuację. Jak najszybsze przerwanie rozmowy to jedyne wyjście.

Socialmedia

Warte uwagi

Teraz dużą liczbę numerów możesz sprawdzić...

Poznaj kilka reguł, których wcielenie w życie pozwoli zapomnieć o nękających telefonach. Zapamiętaj je na zawsze i nie miej problemu z obcymi numerami. Każdy z nas zapewne nie raz...