W przeszłości nie raz zastanawiałeś się czy odebrać telefon z nieznanego numeru, czy go zignorować. Sprawdź to rozwiązanie i dowiedz się kto dzwonił.  

Każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu sytuacje, kiedy dzwonił do nas ktoś z numeru, który nie jest jeszcze nam znany. Albo po prostu w danej chwili nie mieliśmy możliwości odebrać telefonu, a potem patrzymy na naszą komórkę, a tam nieodebrane połączenie z jakiegoś numeru, którego nie mamy zapisanego w pamięci naszego osobistego telefonu. Takie sytuacje mają miejsce naprawdę często. Jeśli nie były one w naszym życiu to pewnie przydarzyły się naszym znajomym, bliskim, przyjaciołom czy rodzinie. Ważne, aby wiedzieć jak zachować się w takich przypadkach. Warto zatem poznać kilka zasad, zapamiętać je i przekazać innym osobom, które też może to spotkać.

Nie tylko telefony, ale także SMSy

Najczęściej powodem naszego niepokoju są połączenia pochodzące z obcych nam numerów. Wtedy nie wiemy czy odbierać czy nie, czy lepiej jest nie oddzwaniać czy jednak bardziej opłacałoby się nam oddzwonić. Bo przecież jest to najlepszy sposób na to, żeby dowiedzieć się kto usiłuje się z nami skontaktować. Jednak może się to dla nas źle skończyć. Co może bowiem się przydarzyć? Wszędzie są oszuści, także ci, którzy dzwonią do nas przez telefon. Mogą oni dzwonić z fałszywego numeru i już samo odebranie będzie kosztowało nas majątek, nawet jeśli sama rozmowa będzie trwała ułamki sekund.

Może być także taka sytuacja, że ktoś zadzwoni do nas zza granicy. My nie będziemy tego świadomi, odbierzemy a potem oczy wyjdą nam ze zdziwienia kiedy zobaczymy jak wysoki rachunek za telefon przyjdzie nam zapłacić. Dlatego warto uważać, jednak nie tylko na tego typu telefony. Również wiadomości tekstowe, czyli popularne SMSy mogą okazać się niebywale groźne. Może na przykład dojść do tego, że odbierzemy taką fałszywą wiadomość i będziemy zmuszeni za to płacić. Lepiej nawet nie myśleć co mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy odpisali na taką wiadomość, która kosztuje więcej niż zwykła tego typu wiadomość. Naprawdę byłoby to przykre. Przecież nikt z nas nie chce płacić niewyobrażalnych kwot za coś, czego nawet nie zrobił z własnej woli.

Internetowa wyszukiwarka numerów

Co dowiem się z wyszukiwarki nieznanych numerów i ich abonentów?

Podstawowe informacje jakie dostarczy ci taka strona to na przykład to jakiej kategorii jest numer, który cię niepokoi. Może być on bowiem dopasowany to rodzaju takiego jak: przydatny, bezpieczny, neutralny, albo do tej nieco groźniejszej grupy, gdzie są numery: niebezpieczne i nękające. Można także zobaczyć ile razy wyszukiwany był dany numer oraz kiedy ostatni raz ktoś go poszukiwał. Taki aspekt może okazać się bardzo przydatny w kontekście poszukiwań właściciela telefonu, który nęka Cię nieproszonymi telefonami. Jednak najbardziej pomocne okazują się być komentarze dodawane na stronie przez użytkowników. To one dają nam najszerszy przegląd sytuacji w jakiej się znajdziemy. Tam dowiemy się najwięcej o niepokojącym nas numerze i osobie, która za nim się kryje.

Jakiego typu są to komentarze? Bardzo różne, zależą od tego z czym związany jest numer. Jedna z nich mogą być chociażby o treści: „Uwaga oszust, nie odbierajcie tego, no chyba, że na zawsze chcecie się pożegnać ze swoimi pieniędzmi”. Taki komentarz mówi, że jeśli odbierzemy telefon z danego numeru skończy się to dla nas utratą naszych finansów. Inny komentarz może mieć treść tego typu: „Pod żadnym pozorem nie wysyłajcie wiadomości na ten numer, aktywujecie jakąś prenumeratę, będziecie musieli płacić za to naprawdę wiele pieniędzy, nie warto”. Są jednak także opinie w stylu: „Po odebraniu telefonu cisza, taki numer denerwuje i nęka, po wybraniu numeru pojawia się komunikat, że nie ma takiego numeru, dziwna sprawa”. Takie numery powodują zakłócenie naszego spokoju. Ich także warto unikać.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu?

Sport to zdrowie - nikt chyba nie ma argumentów, które mogłyby przeciwstawić się tej tezie. Kulturę aktywności fizycznej warto więc zaszczepiać już u najmłodszych. Kilkuletnie dzieci mają...