Kto chce z Tobą rozmawiać?

Udostępnij:

Myślisz, że nie da się dowiedzieć kto dzwoni z nieznanego numeru. Jesteś w błędzie, bo teraz jest to możliwe i to bez najmniejszego problemu, przekonaj się.

Zagrożenia czekają na nas praktycznie na każdym kroku. Co byśmy tak naprawdę nie zrobili może to skończyć się dla nas źle. Szczególnie jest to dość powszechny problem teraz, kiedy to wszystko dzieje się za pośrednictwem Internetu, czy poprzez komunikowanie się przez telefon. O ile przestępstwa i oszustwa internetowe są już nam znane i bardziej na nie uważamy to jednak cały czas zapominamy o tym, że telefony również mogą być dla nas w jakiś sposób groźne i problematyczne.

Wyszukiwarka numerów, czyli co to jest za wynalazek?

W wirtualnej rzeczywistości funkcjonuje przynajmniej kilka metod, które umożliwiają dowiedzenie się do kogo należy numer, który niezwykle często do nas wydzwania. Nie wiemy kto upodobał sobie nasz numer, skoro dzwoni on do nas z obcego lub zastrzeżonego numeru? Pozytywny aspekt jest taki, że można to sprawdzić i wystarczy do tego zaledwie kilka krótkich chwil. Czym jest jednak wyszukiwarka numerów online. Jest to po prostu elektroniczna, występująca w Internecie baza numerów. Zawiera ona wieloaspektowe zestawy informacji na temat najczęściej wyszukiwanych przez internautów numerów telefonów. Jednocześnie już teraz można zaznaczyć, że te numery, które ludzie szukają największą ilość razy potencjalnie stanowią największe zagrożenie.

Obce numery można sprawdzić w książce telefonicznej online, jednak w takim wypadku trzeba mieć jednak nieco więcej informacji o nich. Drugi sposób to skorzystanie z portali społecznościowych. Także tam można znaleźć numery prywatnych osób, udostępniają je oni sami, na swoich profilach na takich portalach. Innym wyjściem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji, które służą do lokalizacji właścicieli nieznanych numerów telefonów. Najbardziej powszechne są jednak internetowe wyszukiwarki numerów.

Naciągacze telefoniczni

Ile może kosztować nas chwila nieuwagi?

Niebezpieczne są połączenia pochodzące z obcych nam numerów. Jeśli wydaje się nam, że nie znamy osoby, która znajduje się po drugiej stronie słuchawki po prostu lepiej jest nie odbierać. To zasada, którą wpaja się nam praktycznie od dziecka. Każdy przecież nie raz słyszał, że trzeba uważać i nie wolno oddzwaniać na nieznane numery telefonów, bo jest to po prostu niebezpieczne. Dawniej mówiono nam, że nie warto otwierać drzwi obcym, z nieznajomymi nie można także rozmawiać. Dzisiaj te słowa również są aktualne, tylko że może w nieco innym wymiarze, bardziej nowoczesnym.

Można powiedzieć, że także nie można rozmawiać z obcymi, tylko nie osobiście, ale także przez telefon czy przez komunikatory internetowe. Bowiem brak zdrowego rozsądku w tej kwestii może nas wiele kosztować. A częste, budzące niepokój, zagłuszające spokój i nękające telefony to prawdziwa plaga dzisiejszych czasów. Przed takimi groźnymi telefonami ostrzegają nawet urzędy publiczne, a to chyba jedynie podkreśla powagę sytuacji. Zatem jakie numery powinniśmy uznawać za niedozwolone. Po pierwsze, naszą czujność powinny zakłócić wszystkie telefony z nieznanych numerów.

Po drugie uwagę muszą zawrócić także te numery, które potrafią dzwonić do nas kilkanaście razy w ciągu godziny. Trzeci rodzaj podejrzanych numerów to te, które dzwonią do nas o nietypowych porach, na przykład w środku nocy, kiedy wszyscy śpią. Inne groźne numery to te, które są dłuższe od tych, które my znamy. Bowiem najprawdopodobniej są to numery pochodzące zza granicy, o dłuższym numerze kierunkowym, których początek niestety trochę podobny do polskiego numeru może nas zmylić. Warto uświadomić sobie jak wielkie jest zagrożenie i czasem nawet jeśli tylko odbierzemy taki telefon i od razu się rozłączymy będziemy musieli zapłacić. A im dłużej nie będziemy się rozłączać tym większe kwoty pojawią się na naszym rachunku telefonicznym.

Socialmedia

Warte uwagi

Co to za numer telefonu - sprawdź go w tej bazie...

Temat połączeń pochodzących z nieznanych numerów co chwila wraca niczym bumerang. Problem ten dotyczy dużej części społeczeństwa, która nie wie co z tym robić. Każdy z nas pewnie...