Od otrzymania informacji kto dzwonił dzieli Cię chwila

Udostępnij:

Nikt z nas nie chce stać się ofiarą telefonicznego oszusta i naciągacza. Jednak co trzeba zrobić, żeby tak było? Sprawdź to u nas i ochroń się.

Dam sobie rękę uciąć, że praktycznie każdy człowiek miał na pewno nie raz, nie dwa sytuację, w której dzwonił do nas ktoś z obcego nam numeru, którego po prostu nie znamy. Dochodzi do tego naprawdę bardzo często, szczególnie w obecnych czasach, kiedy praktycznie każdy bez względu na wiek posiada swój telefon komórkowy. Co jednak powinniśmy zrobić kiedy dzwoni do nas ktoś z takiego numeru kontaktowego? Albo co, jeśli mamy wiele nieodebranych połączeń, które widzimy po długim czasie niekorzystania z telefonu. Odebrać taki telefon czy raczej odpuścić? Taki problem to kłopot i rezonerki dużej części społeczeństwa. Naprawdę warto korzystać z wyszukiwarek numerów, które pozwolą nam nie mieć już wątpliwości. Jednak trzeba w społeczeństwie propagować wiedzę na temat takich aplikacji, bo częste wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia.

Kiedy możemy skorzystać z pomocy internetowej wyszukiwarki?

Po pierwsze, kiedy przytrafiają się nam sytuacje związane z niechcianymi i nękającymi nas częstymi połączeniami z obcych numerów. Używając ich dowiemy się kto chce się z nami skontaktować, będziemy mogli rozważyć także cel takiej rozmowy. Dzięki temu rozwiązaniu problemy związane z połączeniami z nieznanych numerów nie będą już nas dotyczyć. Może być to problem, ale nie nasz. Niech inni biorą z nas przykład jak się uporać z taką przykrą sytuacja. Po drugie warto po prostu przekonać się o tym jak w praktyce działają tego typu wyszukiwarki numerów. Przecież może być tak, że robi się tylko wokół nich wiele szumu a tak naprawdę ich skuteczność jest marna. Zatem po prostu skorzystaj z nich sam i dokonaj samodzielnej oceny ich działania.

Niebezpieczne numery telefonów

Kto może dzwonić z nieznanego numeru?

Tak naprawdę za nieznanym numerem może kryć się wiele osób. Może być to ktoś z naszych bliskich, komu wyładował się jego własny telefon i teraz korzysta on z czyjegoś. Inna opcja jest taka, że może być to także nasza stara  koleżanka ze szkoły która zmieniła swój dawny numer. Może ktoś po prostu pomylił sobie nasz numer z numerem kogoś innego.

Jak działają oszuści telefoniczni, którzy dzwonią z obcych numerów?

Mechanizm ich działania jest tak naprawdę bardzo prosty. Na przykładzie można opisać to następująco. Dzwoni do nas telefon z obcego nam numeru. Potem my odbieramy i wówczas okazuje się, że jest to nic innego jak głuchy telefon. Może być tak, że mamy jakieś nieodebrane połączenie z nieznanego nam numeru. Potem oddzwaniamy na niego i zaczynają się nasze kłopoty. Przebiega to w następujący sposób, że im my dłużej się nie rozłączamy tym więcej pieniędzy nabijają nam oszuści. Czasem nawet już samo odebranie połączenia jest groźne.

Czasem przy tego typu połączeniach jest używana jeszcze inna forma oszustwa, która polega na tym, że automat emituje dźwięk zakończonego połączenia, a tak naprawdę dalej ono trwa, a nasz rachunek tylko się wydłuża. To my jak najszybciej musimy zakończyć połączenie i wcisnąć czerwoną słuchawkę. Trzeba zawsze pamiętać o tym, że aby tacy oszuści zaczęli nam naliczać opłatę niewiele potrzeba. Oczywiście nigdy w takim wypadku nie porozmawiamy z żywym człowiekiem, wszystko obsługują automatyczne automaty, które tworzone są po to, żeby nas oszukiwać.