iPhone XR - telefon średniej klasy

Udostępnij:

Jeden z najnowszych modeli telefonów od Apple wzbudził wiele kontrowersji. Mnóstwo konsumentów zastanawiało się po co właściwie, producent z Kalifornii, wypuścił okrojony i tańszy model kultowego iPhone. Innych ucieszyła możliwość zakupu tańszego sprzętu od Apple. Czy iPhone XR jest wart tyle uwagi? 

Parametry techniczne 

W wielkim skrócie, iPhone XR jest wyposażony w 6,06 calowy ekran, ma wbudowaną pamięć 64 GB, system operacyjny to oczywiście iOS. Aparat z tyłu ma 12 MP, a z przodu 7MP. Jest wodoodporny. Łączy się z Bluetoothem oraz WiFI. Ma jedno wejście na słuchawki i do ładowania. Jego cena na ten moment to 3 499 zł.

Jest stworzony z najwyższej jakości materiałów. Korpus składa się z dwóch tafli szkła przedzielonych aluminiową ramką. Trzymają ten telefon w ręku czujemy, że jest to klasa premium. Mimo niższej ceny, nie ma w tym temacie kompromisów. Telefon jest dość ciężki, nie sprawia to jednak problemów w jego użytkowaniu na codzień. Smartfon ten można zaliczyć do urządzeń ładnych i bardzo dobrze wykonanych. iPhone XR jest dostępny w 5 różnych kolorach. 

Podzespoły i płynność działania 

Podczas codziennego użytkowania wszystkie aplikacje chodzą płynnie i szybko. Telefon się nie zawiesza. Telefon ten obsługuje, jako jeden z nielicznych telefonów. dwie karty sim. Jedna z nich jest "fizyczna", czyli tradycyjna NANO SIM. Druga możemy podłączyć jako eSIM. Taką możliwość mają jedynie osoby posiadające numer w sieci komórkowej Orange. Reszta operatorów nie wprowadziła takiej opcji.

Oprogramowanie telefon, tak jak we wszystkich modelach, jest bardzo intuicyjne i proste. Nawigacja po systemie odbywa się za pomocą gestów, ponieważ ten model nie jest wyposażony w przycisk HOME. Ciekawostką, która pojawiła się w najnowszych modelach jest aplikacja "Przed ekranem", która pokazuje nam ile czasu spędzamy dziennie i tygodniowo przed ekranem telefonu. Możemy dokładnie zobaczyć, z jakich aplikacji korzystamy najczęściej i ile czasu w nich marnujemy. Gdy raz to sprawdzimy, każde następne dotknięcie telefonu, nie jest już takie beztroskie.