Namierzanie po numerze telefonu

Udostępnij:

Wraz z niesamowitym rozwojem technologicznym w Internecie pojawiły się zupełnie nowe rozwiązania, które pozwalają na lokalizowanie telefonu. Niestety, świadomość tego jak to działa, czy jest legalne i po co w ogóle to robić jest wciąż niska. Doprowadza to do wielu niepożądanych i nieprzyjemnych sytuacji. Dlatego trzeba wszystko dokładnie wyjaśnić raz na zawsze, żeby świadomość wzrastała i żeby niewiedza nie doprowadzała do takich momentów, których nie chcemy.

Namierzanie numeru telefonu jest możliwe?

Namierzanie numeru telefonu to sprawa niesamowicie... niemożliwa. Takie działania są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla policji oraz służb specjalnych, które używają tego podczas gdy muszą namierzyć jakiegoś sprawcę lub kogoś zaginionego. W innym przypadku nie jest to absolutnie wykonalne. Szczególnie na jakichś serwisach, na których takie usług się reklamuje. Nie mają one bowiem takiej mocy i możliwości. Ich oferta opiera się na tym, że po podaniu numeru telefonu, są na niego wysyłane specjalne SMS Premium, które są często bardzo drogie. Nie otrzymujemy w zamian za to żadnych informacji albo są one fałszywe, żeby zachować pozory. W najlepszym przypadku taki SMS kosztuje kilkanaście złotych, w najbardziej prawdopodobnym - kilkaset złotych. Należy więc wybierać takie strony, które proponują namierzanie po numerze telefonu poprzez sygnał GPS lub BTS, nie poprzez numer telefonu. Jest to awykonalne w "domowych warunkach".

Socialmedia

Warte uwagi

Zweryfikuj nieznany numer online przez Internet

Masz masę nieodebranych połączeń telefonicznych? Ktoś ciągle nie daje ci spokoju? Teraz nie będziesz już miał kłopotów tego typu, zapomnij o nich.   Uważaj na oszustów i...